Więcej demokracji w Olsztynie. Partia Razem chce na sesjach oddać głos mieszkańcom

B. Grucela. Fot. P. Getka
Partia Razem chce, by mieszkańcy Olsztyna mogli zabierać głos na sesjach Rady Miasta. Obecne przepisy dają taką możliwość tylko raz w roku, podczas debaty nad wotum zaufania dla prezydenta.
Bartosz Grucela z Partii Razem przekonywał, że należy to zmienić i dopuścić mieszkańców do głosu na każdej sesji.
Według doświadczeń z ostatnich lat, gdy mieszkańcy miasta występowali w ważnych i istotnych dla nich sprawach chcieli zabrać głos na sesjach rady miasta, to nie zostało im to umożliwione
– przypomniał.
Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Łukasz Łukaszewski stwierdził, że lepszym rozwiązaniem jest to, które obowiązuje obecnie, czyli możliwość udziału mieszkańców na komisjach Rady Miasta.
Komisje to jest forum, gdzie nie ma limitu czasu i jakiś temat można dokładnie omówić razem z dyrektorami wydziałów i prezydentem
– mówił.
Działacze Razem zgłosili projekty uchwały w sprawie zmiany przepisów. Jeśli zbiorą pod nim 300 podpisów mieszkańców, zostanie on poddany pod głosowanie.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy




























