Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wicepremier będzie wspierał innowacyjność

Wizyta wicepremiera Jarosława Gowina w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fot. Wojciech Jermakow

Innowacyjność będzie kolejnym parametrem, który ułatwi działanie przedsiębiorcom w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – podkreślił w czasie dzisiejszego spotkania z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem prezes strefy – Grzegorz Smoliński.

Przedsiębiorstwa, które chcą inwestować w strefie i przedstawią opinię ośrodka badawczego o innowacyjności swoich produktów lub usług mogą liczyć na zniżki w podatku dochodowym nawet w wysokości 70 procent.

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział też wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorstw z innych źródeł.

Po wizycie w siedzibie olsztyńskiego producenta drukarek 3D Gowin powiedział, że właśnie takie firmy mogą liczyć na pieniądze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to ponad 1000 hektarów gruntów pod inwestycje gospodarcze. Firmy, które chcą działać w strefie mogą liczyć na duże wsparcie publiczne. Od początku roku strefa wydała 5 pozwoleń na działalność, do końca roku ma być ich 20. Jak podkreślił prezes Smoliński – do tej pory wydawano średnio 6 pozwoleń rocznie.

(wjer/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jarosław Gowin, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, innowacyjność
Jarosław Gowin: podczas wyboru rektora UWM doszło do nieprawidłowości

Gościem Polskiego Radia Olsztyn jest Jarosław Gowin - minister nauki i szkolnictwa wyższego, wiceprezes Rady Ministrów. Minister Gowin miał wątpliwości w sprawie uchwały senatu olsztyńskiej uczelni...

Zamknij
RadioOlsztynTV