Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister rozwoju i technologii o potencjale województwa warmińsko-mazurskiego

Fot. K. Ośko

O potencjale województwa warmińsko-mazurskiego oraz kierunkach rozwoju Olsztyna mówiła w Radiu Olsztyn wiceminister rozwoju i technologii. Olga Semeniuk była gościem audycji Najlepsza Pora Dnia. 

Doceniam uroki całego województwa warmińsko-mazurskiego, a na Olsztyn patrzę jako silnik napędowy gospodarczy z jednej strony, z drugiej – jako miejsce do tego, aby jeszcze bardziej ulepszać i przenosić pewne modele i wzory, które mamy chociażby w Warszawie. Mówię o inwestycjach, relacjach biznesu polskiego z zagranicznym, ale również o szansach, jakie stoją przed województwem warmińsko-mazurskim w kontekście obywateli Ukrainy, którzy również przebywają na tym terenie.

– podkreśliła Olga Semeniuk.

Wiceminister odniosła się także do tematu przyszłości pomnika Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej w Olsztynie, protestu spółdzielców w Ełku oraz sytuacji gospodarczej kraju i skuteczności sankcji wobec Rosji.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Happening rozpoczął Tydzień Bibliotek w Olsztynie. Co w programie?

Happeningiem z udziałem dzieci rozpoczął się w Olsztynie Tydzień Bibliotek. To 19. edycja akcji promującej czytelnictwo, wznowiona po pandemicznej przerwie. Na olsztyńskie Stare Miasto, pod siedzibę...

Zamknij
RadioOlsztynTV