Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiceminister finansów docenił warmińsko-mazurską skarbówkę

Wojewódzkie obchody Krajowej Administracji Skarbowej. Fot. Andrzej Piedziewicz

System podatkowy jest coraz bardziej szczelny – zapewniali w Olsztynie przedstawiciele służb celno-skarbowych, podczas wojewódzkich obchodów święta Krajowej Administracji Skarbowej.

KAS powstała z połączenia urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej oraz służby celnej. Zdaniem rządu, na zwiększenie w I półroczu wpływów z podatku VAT o 17,5 miliarda złotych duży wpływ miało właśnie funkcjonowanie tej nowej formacji.

Także na Warmii i Mazurach zajmujemy się przede wszystkim oszustwami podatkowymi, na to kładziemy największy nacisk. Prowadzimy obecnie kilkadziesiąt postępowań dotyczących wyłudzeń VAT-u.

– podkreśla Iwona Smolińska, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Piotr Walczak, wiceminister finansów i zastępca szefa KAS, podkreślał w Olsztynie, że województwo warmińsko-mazurskie jest ważne na mapie całego kraju.

Właśnie przez to, że nie jest to bogate województwo, tu często ludzie szukając zysku idą niestety w szarą strefę. Przecież jest to też region, który ma granicę z Rosją. A przemyt zawsze istniał, choć granica w ostatnich latach została bardzo uszczelniona.

Podczas wojewódzkich obchodów święta Administracji Skarbowej w Olsztynie można było zobaczyć  symulację  zatrzymania przestępców skarbowych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Wojewódzkie obchody Krajowej Administracji Skarbowej. Fot. Andrzej Piedziewicz

Pokaz zatrzymania przestępców skarbowych. Fot. Andrzej Piedziewicz

Wręczenie sztandaru Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie. Fot. Andrzej Piedziewicz

Fot. Andrzej Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obchody, Krajowa Administracja Skarbowa
Warmińsko-mazurska Solidarność przygotowuje się do święta 37. rocznicę powstania związku

Obchody z udziałem pocztów sztandarowych rozpoczną się w Olsztynie w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 11.30 przy obelisku na Placu Solidarności. O godzinie 13 w parafii...

Zamknij
RadioOlsztynTV