Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weź udział w konkursie i pokaż, jak powinien wyglądać zielony pojazd

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 4 września, ruszył konkurs plastyczny „Mój zielony pojazd”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zadanie jest proste. Wystarczy puścić wodze fantazji, wykorzystać swój talent plastyczny i stworzyć własny projekt swojego wymarzonego zielonego pojazdu w duchu eko.

Nasz konkurs, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, będzie podzielony na dwa etapy:

ETAP I

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie pracy plastycznej związanej z tematyką transportu niskoemisyjnego. Ze wszystkich nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze najciekawsze prace w każdej z kategorii, które wezmą udział w II etapie. Organizator przewidział III kategorie: uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV – VI, uczniowie klas VII – VIII.

ETAP II

Głosowanie na stronie www.radioolsztyn.pl.

Zakwalifikowane do II etapu konkursu prace plastyczne zostaną zamieszczone na stronie internetowej Radia Olsztyn i poddane pod głosowanie słuchaczy.

W każdej z kategorii autorzy prac, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają rzeczowe nagrody główne, zaś zdobywcy II i III miejsca nagrody rzeczowe o mniejszej wartości.

Liczymy na kreatywność i fantazję uczniów 🙂

Kto może wziąć udział w konkursie? Jak się zgłosić?

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego. Prace wysyłane są przez nauczyciela lub rodzica wraz z dołączoną kartą zgłoszeniową – z imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły i klasy, miastem oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela/nauczycieli. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć w siedzibie Radia Olsztyn do 28 września 2023 r.

Nagrody w konkursie „Mój zielony pojazd”

Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 1. do 3. w każdej z 3 kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe – hulajnogi elektryczne, laptopy i tablety. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymają zaświadczenia, potwierdzające ich wkład w edukację uczestnika.

Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas formuła konkursu spotka się z dużym zainteresowaniem, a uczniowie, pod bacznym okiem swoich nauczycieli przygotują ciekawe prace plastyczne.

Konkurs realizowany w ramach projektu „Eko stacja” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Regulamin konkursu plastycznego ”Mój zielony pojazd”

Załącznik nr 1 – Karta zgłoszeniowa

Eko Stacja w Radiu Olsztyn. Dowiedz się więcej o transporcie niskoemisyjnym

 

Więcej w konkurs
Elbląg szuka najpiękniejszego balkonu w mieście. Trwa ekologiczny konkurs

Do końca sierpnia mieszkańcy Elbląga mogą wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy balkon. Wystarczy przesłać fotografie oraz dokładny opis przedstawiający zagospodarowany balkon. Zasady konkursu wyjaśnił Łukasz...

Zamknij
RadioOlsztynTV