Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weterynarz w czasie pandemii

W ostatniej audycji „Cztery łapy” postanowiliśmy przybliżyć warunki pracy weterynarza w czasie pandemii koronawirusa.

Jak wyglądają wizyty w gabinecie? Z czym trzeba się liczyć odwiedzając przychodnię, bądź gabinet?Na te i inne pytania odpowiedziała nam Dominika Szymanowska – lekarz weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej AVET w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCJE:

Polecamy Państwa uwadze Rudka. To nieduży 4-letni wykastrowany pies. Zanim trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach błąkał się w małej wiosce w gminie Węgorzewo. Na początku pobytu w schronisku był bardzo przestraszony. Być może zaznał w przeszłości krzywdy ze strony człowieka. Bał się niepewnych ruchów, a przy próbie podpięcia smyczy kładł się, pochylał głowę i chował uszy. Gdy był na wybiegu, za wszelką cenę próbował się z niego wydostać robiąc dziury w siatce.
Na szczęście z czasem przekonał się, że nie dzieje mu się krzywda i zaprzyjaźnił się z nami. Rudek lubi spędzać czas w obecności człowieka. Głaskanie i tulenie sprawiają mu radość.
Nie z każdym psem się dogada i nie toleruje kotów. Rudek potrafi chodzić na smyczy, akceptuje dzieci. Pies przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach pod Kętrzynem.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, adopcja
Funkcjonariusz i pies służbowy w akcji. Podczas szkolenia znaleźli niewybuchy

Przewodnik psa służbowego ze Straży Granicznej w Barcianach razem ze swoim czworonożnym podopiecznym znaleźli pocisk rakietowy i minę z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusz zauważył element...

Zamknij
RadioOlsztynTV