Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weteran wojny awansowany. Walczył u boku patrona warmińsko-mazurskich terytorialsów

Fot. 4. W-MBOT

W siedzibie 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się uroczystość wręczenia aktu mianowania na stopień kapitana Zbigniewowi Kaczmarkowi. Jako żołnierz Armii Krajowej służył pod dowództwem kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. Szczerbiec – patrona 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zbigniew Kaczmarek wstąpił do Armii Krajowej w czasie II wojny światowej. Służył w 3. Wileńskiej Brygadzie AK. Odbierając akt mianowania na stopień kapitana, Zbigniew Kaczmarek zwrócił się z przesłaniem do żołnierzy brygady.

Przyjmując za patrona dowódcę wileńskiej brygady, biorą na siebie obowiązek wyszkolić się tak, aby być gotowym do ataku na każdego wroga, zagrażającego naszej ojczyźnie

– mówił.

Decyzję ministra obrony narodowej o mianowaniu na stopień kapitana kombatantowi wręczył ppłk Adam Basak, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olszynie oraz zastępca dowódcy 4W-MBOT ppłk Łukasz Buczkowski. Bohater Armii Krajowej w październiku skończy 101 lat.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Zbigniew Kaczmarek, żołnierz AK, terytorialsi
Certyfikacja Terytorialsów. Czy są zdolni do wykonania powierzonych zadań?

Rozpoczęła się certyfikacja Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej celem jest ocena zdolności do działania piątego, najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, w przypadku zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa. Wojska Obrony...

Zamknij
RadioOlsztynTV