Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wernisaż wystawy Roberta Listwana „Do jutra”

„Do jutra” – pod takim tytułem w Galerii Amfilada w Olsztynie otwarta zostanie wystawa prac Roberta Listwana.

Olsztyński artysta, oprócz malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją. Jego prace można znaleźć w kolekcji Muzeum Warmii i Mazur oraz olsztyńskiej Zachęty Sztuk Pięknych.

Jest m.in. twórcą ilustracji do „Bajek” Ignacego Krasickiego oraz animowanej adaptacji „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa. Jego prace były wystawiane w Polsce oraz Szwecji, Danii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i na Litwie. Listwan zdobył m.in. 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w Polsce.

W tym roku malarz, wspierając Stomil Olsztyn, stworzył portret Andrzeja Biedrzyckiego, jednej z legend olsztyńskiego klubu piłkarskiego. Grafika znalazła się na 1945 koszulkach. Ta liczba przypomina rok założenia klubu. Oryginalna praca trafiła w ręce rodziny zawodnika zmarłego w 2017 roku.

Prace Roberta Listwana, które będzie można oglądać w Galerii Amfilada, to zbiór portretów stworzonych przez artystę w latach 2018-2022.

Wernisaż wystawy „Do jutra” o 18 w olsztyńskiej Kamienicy Naujacka. Wstęp jest wolny. Wystawę będzie można oglądać do 9 października.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Robert Listwan
„Kobieta wobec sacrum”. Nowa wystawa w Wieży Radziejowskiego

„Kobieta wobec sacrum” to tytuł wystawy Andrzeja Ziółkowskiego, która można oglądać w Wieży Radziejowskiego i na dziedzińcu Wzgórza Katedralnego we Fromborku. Wystawa to kilkadziesiąt fotografii, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV