Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Werbiści modlili się za kierowców

Już tradycyjnie misjonarze z Pieniężna z okazji dnia św. Krzysztofa święcą pojazdy. Fot. seminarium.org.pl

W kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie odprawiona została Msza święta w intencji kierowców i darczyńców, którzy co roku włączają się w Akcję Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwaną popularnie Akcją św. Krzysztofa.

Po mszy poświęcone zostały pojazdy. Można było także zwiedzić Muzeum Misyjno-Etnograficzne i obejrzeć wystawę „Syberia nieznana”, ze zdjęciami misjonarza ojca Józefa Węcławika, który przez wiele lat tam pracował.

Od 19 lat Referat Misyjny Księży Werbistów organizuje akcję na rzecz pomocy misjonarzom i misjonarkom w kupnie samochodów, motorów, łodzi.

Jak przypomina ojciec Wiesław Dudar, dyrektor referatu, samochód ciężarowy, terenowy czy osobowy, motocykl i łódź motorowa to nie luksus, ale narzędzie służące misjonarzom na co dzień w ich pracy. W wielu przypadkach misjonarze są nauczycielami w szkołach, lekarzami dojeżdżającymi do odległych wiosek i budowniczymi szkół czy szpitali.

Co roku werbiści zachęcają, aby złożyć na ofiarę 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. (wandrea/kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, modlitwa
Rodzina Arnoldowa w Pieniężnie

W czwartek w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie rozpoczęło się doroczne spotkanie misjonarzy i misjonarek z tzw. „Rodziny Arnoldowej", którzy przebywają na urlopie w Polsce. Uczestniczy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV