Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Welski Park Krajobrazowy zyskuje na atrakcyjności. Zakończono budowę ścieżek przyrodniczych i wieży widokowej

Welski Park Krajobrazowy. Fot. A.Minkiewicz-Zaremba

Na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego ukończono budowę ścieżki przyrodniczej i wieży widokowej, z której będzie można podziwiać panoramę Jeziora Lidzbarskiego i okolic.

Nowa ścieżka przyrodnicza ma 400 metrów długości i prowadzi brzegami Jeziora Lidzbarskiego do wieży obserwacyjnej z podestem widokowym na wysokości 8 metrów. Wieża znajduje się przy ujściu rzeki Wel do jeziora.

Welski Park Krajobrazowy zapowiedział, że wejście na wieżę zostanie udostępnione prawdopodobnie od 30 kwietnia.

Podobny obiekt oddano do użytku na początku roku w Tuczkach w gminie Rybno. Z tamtejszej wieży o wysokości 9 metrów roztacza się rozległy widok na zbiornik piętrzący na rzece Wel w Grabaczu. W pobliżu zbudowano też schody prowadzące na brzeg zbiornika i ustawiono tablice informacyjne.

Oba przedsięwzięcia zrealizowano dzięki projektowi podniesienia standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego. Zostały dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt obejmuje pięć parków krajobrazowych na Warmii i Mazurach. Ma na celu budowę infrastruktury porządkującej ruch turystyczny i służącej turystyce aktywnej, m.in. przez zagospodarowanie brzegów jezior i wyeksponowanie miejsc widokowych, a także promocję wartości przyrodniczych i krajobrazowych regionu.

Fot.A.Minkiewicz-Zaremba

Fot.A.Minkiewicz-Zaremba.

Fot. Anna Minkiewcz-Zaremba

Autor: PAP/M.Boguszewski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieża widokowa, rzeka Wel, Welski Park Krajobrazowy, Jezioro Lidzbarskie
Z Jeziora Lidzbarskiego wyłowiono ciało mężczyzny

 W Lidzbarku Welskim mieszkańcy zauważyli dryfujące ciało mężczyzny w Jeziorze Lidzbarskim. Na miejsce przyjechali policjanci, wezwani zostali też strażacy, którzy wydobyli  ciało na brzeg. Trwa ustalanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV