Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend pijanych kierowców

Policja – drogówka. Fot. Łukasz Węglewski

Policjanci z Warmii i Mazur przez weekend zatrzymali kilkunastu pijanych kierowców.

Jednego z nich zatrzymali po kilkunastominutowym pościgu na terenie gminy Lidzbarka Warmińskiego, kiedy wjechał do lasu i porzucił samochód. Zostawił w nim jednak legitymację, dzięki której łatwo było znaleźć właściciela auta. Okazało się, że samochód pożyczył 36-latek, który miał ponad promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie miał prawa jazdy.

Kolejnego pijanego kierowcę bez prawa jazdy zatrzymali policjanci w Ornecie na ulicy Żelaznej. 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Trzech pijanych kierowców zatrzymali również funkcjonariusze w powiecie iławskim. Jeden z nich jechał zbyt szybko i wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 32-latek miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci z Zalewa zauważyli jadącą Mazdę tzw. wężykiem. Badanie wykazało, że 22-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Wszystkim mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

(kdym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Universitas Cantat

Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna nowy cykl comiesięcznych koncertów chóralnych. W wydarzeniu zatytułowanym "UNIVERSITAS CANTAT" wezmą udział chóry i zespoły wokalne prowadzone przez pracowników...

Zamknij
RadioOlsztynTV