Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend na drogach regionu: 1 osoba nie żyje, 6 rannych

Fot. policja

Jedna osoba nie żyje, sześć zostało rannych, a 40 kierowców stanie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu – to bilans ostatniego weekendu karnawału na drogach Warmii i Mazur.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Gołdapi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej scanii. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego zmarł mężczyzna prowadzący ciągnik. Kierowcy i pasażerowi ciężarówki nic się nie stało.

Tylko olsztyńscy policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 3 promile i może spędzić w więzieniu nawet dwa lata. Rok dłużej grozi rowerzyście, który nie dość, że miał 2 promile, to dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

W Kosyniu w gminie Dobre Miasto, policjanci zatrzymali 23-letniego Arkadiusza Z. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile. Ponadto, w bagażniku jego auta policjanci znaleźli metalowe przedmioty. Nietrzeźwy kierujący przyznał, że elementy pochodzą z kradzieży. Za kradzież i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (kwp/mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Śmiertelny wypadek na DK nr 65

Kierowca rolniczego ciągnika zginął na drodze krajowej nr 65 Gołdap-Węgorzewo. Przed godziną 14.00 na ul. Wojska Polskiego w Gołdapi ciągnik zderzył się z samochodem ciężarowym. Ruchem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV