Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend bez upałów. Mogą wystąpić lokalne burze

Fot. pixabay.com

Pogoda na Warmii i Mazurach w sobotę zapowiada się przyjemnie ciepła, choć mogą wystąpić lokalne burze. Niedziela będzie zdecydowanie chłodniejsza – poinformował w piątek dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz z Warszawy Michał Folwarski.

Sobota upłynie pod znakiem wysokiej temperatury, choć upału nie będzie. Zapowiada się od 23 st. do 29 st. C. Możliwe będą przelotne opady i lokalne burze. Podczas burz spadnie do 20 mm deszczu i możliwe będą silniejsze porywy wiatru do 65 km/h. Wiatr będzie też porywisty w ciągu dnia nawet poza obszarem burz. Będzie dokuczliwy i będzie obniżał temperaturę odczuwalną – podał synoptyk.

W niedzielę na Warmii i Mazurach będzie zdecydowanie chłodniej, od 20 st. do 23 st. C. Mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu i lokalnie burze, głównie na wschodzie i północy regionu. Natomiast zdecydowanie opady i burze będą słabsze. Słabsze będą też porywy wiatru w granicach do 60 km/h, a opady wyniosą do 15 mm.

Noc z soboty na niedzielę będzie chłodniejsza. Temperatura wyniesie w granicach od 13 st. do 15 st.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragiczny finał kąpieli. Nie żyje 31-letni mężczyzna

31-letni mężczyzna utonął w jeziorze Sajmino. Mężczyzna chciał się ochłodzić i wskoczył do wody. Niestety, już nie wypłynął. Ostródzcy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny utonięcia 31-letniego...

Zamknij
RadioOlsztynTV