Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wczoraj sprawdzali umiejętności praktyczne, dziś czas na teorię. Trwa drugi dzień konkursu ”Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”

Fot. OHP

W Elblągu dziś drugi dzień ogólnopolskiego finału konkursu ”Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”. Uczniowie klas trzecich szkół branżowych w specjalności fryzjerstwo najpierw walczyli o zwycięstwo w swoich województwach.

Teraz szesnaścioro liderów regionalnych rywalizuje o tytuł najlepszego w Polsce. Wczoraj uczestnicy mieli zadania praktyczne, także na żywych modelkach. Ich umiejętności oceniają  profesjonaliści – mistrzowie fryzjerstwa. To młode osoby, a nerwy swoje robią, dlatego rola jury nie jest łatwa – podkreśla sędzia konkursowa Aleksandra Chmielewska.

00:00 / 00:00

Zadanie praktyczne to było stworzenie fryzury opartej na tradycji ludowej. Teraz finaliści mają przed sobą testy z wiedzy o swojej dziedzinie. Bardzo trudne, z elementami chemii i fizyki oraz historii sztuki – uważa Paweł Kowszyński, zastępca Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy. Każdy wylosuje pytania z tysiąca przygotowanych na tę część, potem może być jeszcze ustna dogrywka.

00:00 / 00:00

Ogłoszenie wyników finału zaplanowane jest na godzinę 18.00. Dodajmy, gospodarzem finału jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, którego uczennica Paulina Woźniak jest zwyciężczynią wojewódzkiego etapu zmagań i reprezentuje województwo warmińsko – mazurskie. Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka OHP.

Fot. OHP

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, fryzjerstwo, Paweł Kowszyński, szkoła branżowa, Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy, Aleksandra Chmielewska
„Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”. Przyszli fryzjerzy rywalizują w ogólnopolskim konkursie

Renesans szkół zawodowych, kształcących na różnych poziomach wymaga stałego wsparcia. W Elblągu trwa finał ogólnopolskiego konkursu ''Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy'' w specjalności fryzjer....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV