DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Wąsek szósty w Niżnym Tagile, zwycięstwo Graneruda

Paweł Wąsek zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. To najlepszy wynik w karierze 21-letniego zawodnika z Cieszyna. Zwyciężył po raz trzeci z rzędu Norweg Halvor Egner Granerud.

Pozostałe miejsca na podium także zajęli Norwegowie – drugi był Robert Johansson, a trzeci Marius Lindvik.

W drugiej serii wystąpił jeszcze jeden Polak. Na 19. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł.

Do finału nie zakwalifikowali się: 31. Maciej Kot, 35. Stefan Hula, 42. Tomasz Pilch i 44. Jakub Wolny.

Z niedzielnej rywalizacji wykluczono Austriaków. Testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik u Daniela Hubera, Thomasa Lacknera, Manuela Fettnera i Jana Hoerla. Zdecydowano, że także pozostali zawodnicy z tego kraju, którzy mieli negatywny rezultat badania (Markus Schiffner i Maximilian Steiner) nie wystąpią tego dnia.

W Niżnym Tagile nie startowali czołowi polscy skoczkowie. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła w kraju przygotowują się do mistrzostw świata w lotach, które w czwartek rozpoczną się w Planicy.

Redakcja: A. Dybcio a PAP

Więcej w skoki narciarskie
Aleksander Zniszczoł szósty w Niżnym Tagile. Wygrał Norweg Granerud

Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Wygrał Norweg Halvor Granerud. Granerud oddał dwa dobre skoki - 132,5...