Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmińsko-mazurskie najgorsze w kraju pod względem pozyskanych dotacji unijnych. Raport publikuje serwis iKalkulator.pl


Czytamy w nim, że z łącznej puli prawie 7,5 miliarda złotych przypadającej na województwo warmińsko-mazurskie wykorzystano nieco ponad 59 procent.

Najwięcej, 790 milionów złotych, pochłonęły inwestycje w przemyśle przetwórczym. Na rozwój bazy turystycznej Warmii I Mazur pójdą prawie 493 miliony złotych. Z tych środków zostanie m.in. przebudowany zamek krzyżacki w Działdowie oraz zmodernizowane szlaki wodne w okolicach Giżycka.

W stosunku do reszty kraju wysoki jest natomiast odsetek projektów związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dzięki nim powstanie 12 elektrowni fotowoltaicznych na 14 MW energii słonecznej.

W regionie najwięcej projektów złożyły firmy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego – prawie 900 milionów złotych. Najmniej projektów w skali całego kraju zgłoszono z gminy Gołdap, jedynie 8 na łączną kwotę ponad 8 milionów złotych.

Szczegółowy raport jest dostępny na iKalkulator.pl

 

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje, euro, Warmia i Mazury, województwo, Unia Europejska
Obwodnica Olsztyna wśród kilkunastu inwestycji drogowych z unijnym dofinansowaniem

Unia Europejska przekaże 4 miliardy euro na dofinansowanie 25 projektów w 10 krajach. Z Polski wybrano 11 projektów dotyczących między innymi lepszej jakości sieci połączeń. 87...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV