Szczypiorniści bez punktów

Bramkarz Henryk Rycharski, fot. portel.pl

19. kolejka I ligi piłkarzy ręcznych nie była szczęśliwa dla drużyn z Warmii i Mazur. Obie ekipy nie zeszły z parkietów pokonane.

………………………………………

Po sześciu zwycięstwach z rzędu znalazł się pogromca Warmii Traveland Olsztyn. Warmiacy polegli w Gdańsku z pukającym do bram Superligi Wybrzeżem 24:29. O mecz z trenerem olsztynian – Krzysztofem Maciejewskim – rozmawiał Maciej Świniarski.

00:00 / 00:00

Wybrzeże Gdańsk – Warmia Olsztyn 29:24 (17:13)
Warmia Olsztyn:
Wojciech Boniecki i Maciej Kolędziński oraz Karol Królik (5), Łukasz Kowalczyk (1), Radosław Dzieniszewski (4), Bartosz Wuszter (1), Mateusz Kostrzewa (1), Mateusz Kopyciński (3), Paweł Deptuła (1), Marcin Malewski (8), Szymon Hegier, Sebastian Koledziński, Oskar Kempiński.

Drużyna Meble Wójcik Elbląg zmierzyła się z Vetrexem Sokołem z Kościerzyny. Ekipa Grzegorza Czapli w przedmeczowych zapowiedziach nie ukrywała, że chce wykorzystać atut własnego parkietu i umocnić swoją pozycję w środku tabeli. Stało się inaczej, bowiem podbudowani remisem w Malborku szczypiorniści z Kościerzyny dzielnie walczyli do ostatnich minut meczu o zwycięstwo. Trener Sokoła Bartłomiej Pepliński był bardzo zadowolony z końcowego efektu pojedynku.

Szkoleniowiec elbląskiej siódemki Grzegorz Czapla był zdenerwowany nonszalancją swoich zawodników, którzy prowadząc w 52 minucie 22:19 oddali zwycięstwo drużynie gości. Stwierdza, że oni najlepiej znają powody porażki.

KS Meble Wójcik Elbląg – Sokół Verte Kościerzyna 22:24 (10:13)
KS Meble Wójcik Elbląg:
Marek Wróbel i Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów (4), Adam Nowakowski, Mirosław Osko (3), Wiktor Jędrzejewski, Michał Gryz (3), Damian Spychalski (4), Jakub Lipczyński (1), Kamil Grablewski (1) Tomasz Maluchnik (3), Jakub Fonferek, Grzegorz Szczepański (2), Damian Malandy (1), Mikołaj Kupiec.

Komplet wyników 19. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych (grupa A)
Wybrzeże Gdańsk – OKPR Warmia-Traveland Olsztyn 29:24 (17:13)
KS Meble Wójcik Elbląg – KS VETREX Sokół Kościerzyna 22:24 (10:13)
MKS Arot-Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk 31:32 (13:17)
POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork – WKS Grunwald Poznań 38:26 (17:15)
AZS Uniwersytet Warszawski – Kar-Do-Spójnia Gdynia 22:25 (9:12)
KPR Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Legionowo 29:34 (10:13)

Sytuacja w tabeli
W tabeli prowadzi KPR Legionowo (32 pkt., bramki: 539-437). Warmia zajmuje czwarte miejsce (23 pkt., bramki: 529-467), w Meble-Wójcik są na szóstej pozycji (19 pkt., bramki: 482-467). (mś/ami/łw)

Więcej w Piłka ręczna, Meble Wójcik
Start przegrał w Szczecinie

Po ośmiu meczach bez zwycięstwa, szczypiornistki elbląskiego Startu jechały do Szczecina z nadziejami na triumf w pojedynku z Pogonią. Stało się niestety inaczej. Elblążanki przegrały w...