Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury to jedyny region w Polsce gdzie nie ma suszy

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach opublikował kolejny raport suszowy. Nie ma suszy na Warmii i Mazurach i jest to obecnie jedyny taki region w kraju.

Z raportu wynika, że susza rolnicza nie postępuje i, nie obejmuje swoim zasięgiem kolejnych obszarów kraju. Klimatyczny bilans wodny dla wszystkich gmin poprawia się.

Niedobory wody nadal dotyczą 15 województw, poza warmińsko-mazurskim. Najczęściej upraw kukurydzy, krzewów owocowych, owoców miękkich i roślin strączkowych. Susza najmniej dotkliwa jest teraz na Pomorzu i Podkarpaciu, najbardziej w województwach zachodnich.

Na Warmii i Mazurach nie odnotowano jej wcale, po raz pierwszy od maja. Najnowszy raport dotyczył pomiaru wilgotności gleb w Polsce w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia. Kolejne dane będą dostępne w drugiej połowie miesiąca. Pomiar prowadzony jest do końca września każdego roku.

 

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wieś, rolnictwo, susza, plony
Susza zbiera coraz większe żniwo. W gminie Biała Piska odnotowano straty w uprawach kukurydzy

Rolnicy z gminy Biała Piska liczą straty spowodowane suszą. Wnioski w tej sprawie można składać w urzędzie miasta. Susza dotknęła całą Polskę. W gminie Biała Piska...

Zamknij
RadioOlsztynTV