Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury słabo wykorzystują unijne pieniądze

Województwo warmińsko-mazurskie nie radzi sobie z właściwym wykorzystaniem unijnych pieniędzy

Warmińsko-mazurskie nie radzi sobie tak jak powinno z wykorzystaniem unijnych pieniędzy – ocenia wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Oprócz naszego województwa, także w kujawsko-pomorskim i świętokrzyskiem poziom zakontraktowania środków z puli przyznanej na lata 2014-2020 wyraźnie odbiega od liderów. Podobnie jest z wydatkami.

-Te regiony muszą się mocniej wziąć do pracy, żeby przynajmniej dołączyć do grupy średniaków – powiedział .

W ocenie wiceszefa resortu,  w ciągu ostatniego roku nastąpiło wyraźne przyspieszenie w wykorzystywaniu środków z Unii Europejskiej, ale nadal programy krajowe wykorzystujemy lepiej niż regionalne.  Minister podkreślił jednocześnie, że pieniądze trafiają nie tylko do największych aglomeracji, ale są kierowane także do mieszkańców mniejszych ośrodków i obszarów wiejskich.

Resort rozwoju spodziewa się, że druga połowa roku będzie jeszcze lepsza. –Naszym celem jest osiągnięcie na koniec roku 50 procent zakontraktowania środków z przysługującej nam puli  – podkreślił minister Kwieciński.

(pap/K.Kantor/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, Unia Europejska
Marc Lemaitre: Przed nami dyskusja, czy bycie w Unii Europejskiej oznacza bycie w strefie euro?

Marc Lemaitre, dyrektor generalny departamentu regionalnej i miejskiej polityki Komisji Europejskiej, gość Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn potwierdził, iż słyszy się głosy, by ograniczyć ambitną politykę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV