Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury przywitają 2014 rok

Mieszkańcy większych miejscowości na Warmii i Mazurach będą mogli wspólnie przywitać Nowy Rok podczas „miejskich Sylwestrów” pod chmurką.

Olsztyn
Mieszkańcy Olsztyna i turyści, którzy chcą się bawić na świeżym powietrzu mogą wybrać się na Plac Jana Pawła II. Tam o godzinie 23:00 rozpocznie się Miejski Sylwester przed Ratuszem. Poprowadzi ją Dj Matson, który zmiksuje najnowsze hity z teledyskami sprzed lat. Będą też filmowe wspomnienia z 2013 roku, a nowy rok powitany zostanie pokazem fajerwerków.

W związku z imprezą zmieniona zostanie organizacja ruchu w Śródmieściu. Od 22:00 do 3:00 w nocy autobusy linii nr: 1, 5, 7, 9, 10, 11, 13, 15, 17, 20, 24, 25, 28 i 36 oraz linie nocne 100 i 101 będą kursowały trasami objazdowymi.

Elbląg
Po pięciu latach miejski Sylwester w Elblągu wraca nad rzekę na wyremontowany Bulwar Zygmunta Augusta. Zabawa zacznie się o godzinie 22.00 od tańców w plenerze, potem zagra gwiazda wieczoru zespół ROAN. O północy życzenia elblążanom złoży prezydent Jerzy Wilk, a potem czeka nas pokaz fajerwerków – zaprasza Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga. Warto dodać, że nie będzie kłopotu z dojazdem i powrotem ze Starego Miasta. ZKM wprowadził dodatkowe kursy tramwaju linii nr 4.

Bartoszyce
O północy odbędzie się pokaz fajerwerków na placu Bohaterów Westerplatte.

Działdowo
O godzinie 23.00 rozpocznie się Orędzie Sylwestrowe Burmistrza. Muzyczna impreza z pokazem sztucznych ogni odbędzie się na placu Mickiewicza.

Gołdap
Pokaz sztucznych ogni będzie można obejrzeć o godz. 19.00, na Placu Zwycięstwa.

Iława
Pod iławskim kinoteatrem zabawa rozpocznie się o 22:30. Stamtąd będzie można też oglądać fajerwerki.

Lidzbark Warmiński
Mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego powitają nowy rok w Amfiteatrze. Od godziny 23:30 będzie można posłuchać muzyki tanecznej, a o północy odbędzie się wielki pokaz fajerwerków.

Mrągowo
W Mrągowie mini zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 23.00 przed Centrum Kultury i Turystyki – zapowiedziała burmistrz miasta Otolia Siemieniec. Będzie muzyka mechaniczna, a o północy fajerwerki. Jeśli dopisze frekwencja mieszkańców spotkanie sylwestrowe potrwa do około 1:00 w nocy.

Nowe Miasto Lubawskie
Mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego powitają nowy rok na rynku. Impreza potrwa do godziny 1.00. O północy, po pokazie sztucznych ogni, a burmistrz Józef Blank złoży mieszkańcom życzenia. W ubiegłym roku na nowomiejskim rynku zebrało się około tysiąca osób.

Olecko
Wyjątkowo 1 stycznia Nowy Rok będą witać z mieszkańcami włodarze Olecka. W Olecku obchody rozpoczną się o  godzinie 15.30 na głównym placu.

Orneta
Miejski sylwester zorganizowano przy hali widowiskowo-sportowej. O godzinie 23:00 rozpocznie się zabawa przy muzyce mechanicznej, a po północy noworoczne życzenia złożą mieszkańcom przedstawiciele władz miasta.

Węgorzewo
Wspólnego składania noworocznych życzeń nie zabraknie także w Węgorzewie. Mieszkańcy zbiorą się tradycyjnie o północy na Placu Wolności – powiedział burmistrz miasta Krzysztof Piwowarczyk. Po składaniu życzeń będzie można obejrzeć kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

(mlew/amin/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowy Rok, impreza
Policja kontroluje sprzedaż fajerwerków

Okres świąteczno-noworoczny to tradycyjnie czas odpalania fajerwerków. Policjanci, jak co roku sprawdzają, jak wygląda handel materiałami pirotechnicznymi i kontrolują punkty ich sprzedaży. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV