Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury krajowym liderem programu „Razem bezpieczniej”

Fot. Przemysław Getka

Rządowe dofinansowanie „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka trafi do jedenastu samorządów na projekty promujące i zwiększające bezpieczeństwo na drogach, na wodzie, w życiu – to najwięcej tego typu realizacji w kraju w jednym województwie.

Potrzeby są w każdej lokalnej społeczności inne, każdy samorząd ma jakąś niszę, którą może wypełnić dzięki dofinansowaniu z MSWiA – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Jednym z beneficjentów jest powiat olsztyński, 43 tysiące złotych z programu „Razem bezpieczniej” trafi na edukację, na pokazanie dorosłym i dzieciom, jak niebezpieczne jest korzystanie z telefonów komórkowych w czasie prowadzenia auta, czy przechodzenia przez jezdnię – wyjaśnia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

00:00 / 00:00

Szkolić będzie policja, straż miejska, nauczyciele. Za rządowe pieniądze z programu powstaną także w regionie nowe przejścia dla pieszych, czy mobilny park rowerowy w gminie Stawiguda. Na realizację projektów przeznaczono prawie 6 milionów złotych, z czego na Warmię i Mazury trafi blisko 750 tysięcy.

Wykaz projektów zakwalifikowanych do dofinansowania tutaj

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, dotacje, dofinansowanie, Artur Chojecki, umowy, Razem bezpieczniej
Wicemistrzostwo w sporcie pożarniczym i sukcesy indywidualne. Wojewoda pogratulował warmińsko-mazurskim strażakom

Drugie miejsce, czyli wicemistrzostwo w klasyfikacji drużynowej, a do tego sukcesy indywidualne. Wojewoda warmińsko-mazurski pogratulował strażakom z Warmii i Mazur, którzy w połowie czerwca startowali w...

Zamknij
RadioOlsztynTV