DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Warmia Energa podejmuje zespół z Przemyśla. Czy uda się zdobyć komplet punktów?

Warmia Energa Olsztyn gra przedostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Zapraszamy na transmisję z tego spotkania na naszej stronie internetowej i kanale YouTube.

Olsztynianie grają w Biskupcu, a ich rywalem jest Orlen Upstream SRS Przemyśl. Zespół z województwa podkarpackiego zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem 17 punktów. W tej rundzie zanotował siedem zwycięstw i cztery porażki. Ofensywnymi liderami drużyny są byli superligowcy: Paweł Stołowski i Dzianis Krytski, ale w składzie jest więcej graczy przeszłością w najwyższej klasie rozgrywek – jak choćby Maciej Kubisztal (ponad 100 meczów w klubach Superligi) i Tomasz Mochocki (340 meczów).

Historia spotkań między obiema drużynami ogranicza się do rywalizacji w Turnieju Mistrzów, który został rozegrany pod koniec maja tego roku w ramach baraży o wejście do PGNiG Superligi. Wtedy górą byli Warmiacy prowadzeni przez byłego trenera Jarosława Knopika (34:31).

W obozie Warmii Energa po zmianie szkoleniowca nadszedł czas wytężonej pracy i powrotu do dobrej gry, jaką serwowali kibicom olsztynianie w ubiegłym sezonie. W ostatnim meczu przeciwko wiceliderowi potrafili stawić czoła wyżej notowanemu rywalowi, a o przegranej zadecydowały ostatnie minuty. Końcówki to zresztą największy mankament w grze podopiecznych Igora Stankiewicza. W zdecydowanej większości spotkań, w których ekipa ze stolicy Warmii i Mazur schodziła z parkietu przegrana, losy meczu ważyły się właśnie w ostatnich minutach.

W tym roku do zdobycia zostało 6 punktów. Olsztynianie za cel stawiają sobie zdobycie kompletu punktów i poprawę miejsca w tabeli. Warto zaznaczyć, że zamykający ligową tabelę MKS Grudziądz ma tylko 2 punkty mniej od Warmii.

Redakcja: K. Ośko za warmiaenerga.pl