Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia Energa Olsztyn: musimy się skupić na inwestowaniu w młodzież

Fot. A. Kajat

Ruchy kadrowe w zespole pierwszej ligi centralnej Warmii Energa Olsztyn. Większość zawodników, którym kibicowaliśmy w minionym sezonie, zostaje w klubie.

W niebiesko-czerwono-białych barwach nie zobaczymy natomiast: Damiana Didyka, Adriana Gruszczyńskiego, Adriana Chełmińskiego, Michała Klapki i Krystiana Matusiaka.

O ruchach kadrowych mówił rozgrywający i jednocześnie dyrektor do spraw sportowych Warmii Energa Olsztyn Marcin Malewski.

Cały zespół z poprzedniego sezonu był brany pod uwagę na kolejny sezon. Rozmowy zaczęły się późno przez sytuację na świecie, pandemię, wojnę na Ukrainie. Ciężko jest teraz przedłużyć umowę ze sponsorami. Michał Klapka miał propozycję z Legionowa (…) to zespół lepszy od naszego (…) Damianowi skończył się kontrakt i szukał czegoś za granicą. Znalazł zespół w Niemczech. Adrian Gruszczyński rozwiązał kontrakt ze względu na sprawy osobiste (…)  Także Adrian Chełmiński szukał czegoś za zagranicą. Krystian Matusiak został wypożyczony do Gwardii Koszalin (…) Musimy się skupić, żeby inwestować w młodzież (…) Kadra nie jest zamknięta (…)

00:00 / 00:00

Na początku lipca wszystko będzie jasne.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, kadra
Łomża Vive Kielce srebrnym medalistą Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce srebrnymi medalistami Ligi Mistrzów. W Kolonii ulegli po rzutach karnych Barcelonie 35:37. Po 60 minutach meczu i dziesięciominutowej dogrywce był remis...

Zamknij
RadioOlsztynTV