Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ujęci wandale, którzy zniszczyli szkołę w Dubeninkach

Zniszczona łazienka w szkole w Dubeninkach, fot. Policja

Wandale, którzy zdemolowali szkołę w Dubeninkach zostali zatrzymani. Okazali się nimi 16-letni Patryk K. i 19-letni Hubert O. 

W nocy z soboty na niedzielę, wandale włamali się do budynku i zniszczyli większą część wyposażeni – powiedziała Radiu Olsztyn dyrektor Szkoły Podstawowej w Dubeninkach Teresa Żyżyk.

00:00 / 00:00

Straty są wyceniane na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi sierżant Anna Barszczewska z gołdapskiej policji.

00:00 / 00:00

Policjanci przez całą niedzielę i wczoraj zbierali w szkole wszelkie ślady i zdołali dotrzeć do sprawców. Okazało się, że ci sami wandale, zanim włamali się do szkoły, zniszczyli kilkanaście samochodów – dodaje sierżant Barszczewska.

00:00 / 00:00

Naprawa zniszczonych samochodów będzie kosztowała w sumie 10 tysięcy złotych.

Zatrzymany 19-latek Hubert O. przyznał się też do zniszczenia kilkudziesięciu samochodów w sierpniu. Na razie jest w policyjnym areszcie. Grozi mu do 5-ciu lat więzienia. Natomiast 16-letni Patryk K. trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich.

Dodajmy, że z powodu zniszczeń i działań policjantów, którzy zbierali ślady, na 2 dni odwołano lekcje w szkole w Dubeninkach. Uczniowie będą odpracowywać zaległe zajęcia w styczniu.

Zniszczenia w szkole w Dubeninkach, fot. Policja

Zniszczenia w szkole w Dubeninkach, fot. Policja

 

(wchr/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Potrzebni lokalnym społecznościom

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza rozpoczęła współpracę ze Związkiem Stowarzyszeń "Kraina Drwęcy i Pasłęki". Jak tłumaczy prezes warmińsko-mazurskiej Izby Rolniczej Jan Heichel, jednostka współpracuje ze wszystkimi stowarzyszeniami Lokalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV