Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walne o przyszłości piłki

 

Tomasz Miętkiewicz, fot. A.Socha

Trwa gorący okres w olsztyńskim futbolu. Po problemach Stomilu i piątkowej manifestacji kibiców, dzień później zagotowało się w Warmińsko – Mazurskim Związku Piłki Nożnej.

O co chodzi? Między innymi o przekroczenie o ponad sto tysięcy złotych kosztów organizacji listopadowej gali siedemdziesięciolecia okręgowego związku. Dlatego 150 delegatów WMZPN – z 247 uprawnionych – zebrało się by zdecydować o losie Tomasza Miętkiewicza, szefa WMZPN.

Choć zaczęło się niespodziewanie od podważenia legalności walnego… przez obecnego jeszcze prezesa:

00:00 / 00:00

Jednak to był dopiero początek jak się później okazało – prawie ośmiogodzinnych obrad – coś czego do tej pory jeszcze w związku nie było przyznaje były prezes Stomilu Olsztyn Marek Szter:

00:00 / 00:00

Nadzwyczajne Walne Delegatów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej kilkukrotnie przerywano po kolejnych występach delegatów i obronach prezesa – działacz piłkarski z Ostródy – Olgierd Dąbrowski:

00:00 / 00:00

Na tym nie koniec, bo wątpliwości w działaniach związku było więcej.

Przekroczony budżet gali jubileuszowej WMZPN, brak zgody na wykorzystanie wizerunku legend polskiego futbolu, a obecnie działaczy PZPN na butelkach z alkoholem, czy budzące wątpliwości delegatów – wyjazdy służbowe prezesa. To tylko nieliczne zarzuty pod adresem prezesa okręgowego związku piłkarskiego Tomasza Miętkiewicza. Dlatego czternastu na siedemnastu przedstawicieli zarządu opowiedziało się za zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów związku, a siedmiu przewodniczących komisji wystąpiło przeciwko prezesowi – i słusznie. Zauważa wiceprezes elbląskiej Olimpii Łukasz Konończuk:

00:00 / 00:00

I kiedy wydawało się, że nic bardziej spektakularnego – niż przekroczony budżet gali, a tym samym mniej pieniędzy w kasie związku – się nie wydarzy… pojawiły się nagrania przedstawione przez prezesa Olimpii księdza Pawła Guminiaka, pojawiła się także faktura, według której 556 rzeczy sygnowanych logiem reprezentacji Polski trafiło w ręce Tomasza Miętkiewicza. Nie tak to powinno wyglądać zauważa Andrzej Królikowski, były dyrektor Stomilu:

00:00 / 00:00

Dodajmy, że w kuluarach walnego to właśnie Andrzej Królikowski wymieniany jest jako główny faworyt do zostania następcą Tomasza Miętkiewicza. A skoro o sterniku okręgowego futbolu mowa – to oddajmy wreszcie głos wspomnianemu Tomaszowi Miętkiewiczowi.

00:00 / 00:00

Delegatów jednak argumenty prezesa nie przekonały. Ośmiogodzinne walne zakończyło się głosowaniem nad odwołaniem prezesa Tomasza Miętkiewicza. Stosunkiem głosów 87 do 41 Walne Zgromadzenie Delegatów postanowiło, że czas na zmiany w związku. W kolejnym głosowaniu postanowiono także, że były już prezes nie będzie reprezentował związku podczas zjazdu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mandat delegata przejął Marek Szter.

Wybór nowego prezesa odbędzie się najwcześniej w maju. Wcześniej problemami związku ma się zająć prokuratura.

(ab/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marzena Huculak

Gościem audycji była artystka dr hab. Marzena Huculak, uprawiająca malarstwo, rysunek oraz fotografię. Urodzona w 1965 r. w Olsztynie. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV