Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walkowera dla Ruchu nie będzie! Najpierw mecz w Tychach, potem – wyprowadzka z Olsztyna

Piłkarze Stomilu na rozruchu przed wyjazdem na Śląsk. Fot.: M.Świniarski

Odwołany z powodu fatalnego stanu murawy olsztyńskiego boiska pierwszoligowy mecz piłkarzy Stomilu z Ruchem Chorzów zostanie rozegrany w innym terminie. Prawdopodobnie w maju. Tak zdecydowała Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, po przeanalizowaniu dokumentacji dotyczącej nierozegranego 10 marca spotkania.

– Komisja nie znalazła podstaw do zweryfikowania sprawy jako walkower na niekorzyść Stomilu – powiedział rzecznik Biało – niebieskich Aleksander Chodźko. Jednocześnie PZPN przyjrzy się działaniom dotyczącym przygotowania stadionu w Olsztynie do obecnych rozgrywek Nice 1. ligi. Do końca sezonu Stomil Olsztyn mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na stadionie w Ostródzie.

Tymczasem piłkarze Dumy Warmii, zanim jeszcze poznali werdykt PZPN, ruszyli po porannym rozruchu na południe Polski, gdzie w sobotni wieczór (godzina 17:45) zagrają z GKS Tychy. Rywal jest niezwykle groźny, a do tego – także broniący się przed spadkiem. Dlatego trzeba było się dobrze do tego pojedynku przygotować – powiedział Radiu Olsztyn trener Stomilu Kamil Kiereś.

00:00 / 00:00

Kapitan Stomilu Janusz Bucholc nie owijał w bawełnę. Jak mówił – olsztynianie pojechali po punkty.

Mecz GKS Tychy – Stomil Olsztyn w sobotę, o 17:45. Relacje w Radiu Olsztyn!

Piłkarze Stomilu na rozruchu przed wyjazdem na Śląsk. Fot.: M.Świniarski

M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, GKS Tychy, Ruch Chorzów
Działacze Stomilu wyjaśniają w PZPN przyczyny odwołania sobotniego meczu

Prawdopodobnie jutro działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej podejmą decyzję w sprawie odwołanego meczu pomiędzy Stomilem Olsztyn i Ruchem Chorzów. Sędziowie nie wpuścili zawodników na boisko z...

Zamknij
RadioOlsztynTV