Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacyjny wypoczynek dzieci pod kontrolą inspektorów sanepidu. Rodzice mogą prosić o sprawdzenie kolonii i obozów

Rozpoczęły się kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Inspektorzy sanepidu sprawdzają stan sanitarny obiektów, w tym kuchni i stołówek, a także warunki higieniczno-sanitarne, w jakich przechowywana jest żywność.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział, że rodzice wysyłając dziecko na kolonie lub obóz w internetowej bazie danych ministerstwa edukacji www.wypoczynek.men.gov.pl powinni sprawdzić czy zostały one zarejestrowane.

Jeżeli rodzice są zaniepokojeni warunkami, w jakich wypoczywają ich dzieci, mogą zwrócić się o kontrolę do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Z roku na rok poprawiają się warunki, w jakich wypoczywają dzieci i młodzież, chociaż zdarzają się uchybienia. W ubiegłym roku kontrolerzy sanepidu sprawdzili co trzeci spośród 23 tysięcy zorganizowanych turnusów. W ponad 200 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości i ukarano organizatorów mandatami na łączną kwotę 56 tysięcy złotych.

 

Autor: IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, bezpieczeństwo, kontrola, obóz, wakacje
Inspektorzy Transportu Drogowego zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęła wakacyjne kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na kolonie. W czasie akcji "Bezpieczny autokar" sprawdzana jest między innymi trzeźwość i czas pracy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV