Wakacyjne kurorty kuszą młodzież ofertami pracy
Okazuje się, że nie zawsze propozycje pracy są uczciwe. Nieco mniejsze zarobki, ale za to jasne warunki zatrudnienia oferuje np. Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Elblągu.
– Na chętnych czekają oferty typowo wakacyjne, choć nie tylko. Lato można wykorzystać na przyuczenie się do zawodów takich jak piekarz, stolarz, mechanik samochodowy – podkreśla Nina Nowakowska z Ochotniczego Hufca Pracy w Elblągu.
Podczas wakacji pracodawcy oferują najczęściej umowy o dzieło bądź na zlecenie. Jak tłumaczą w ten sposób oszczędzają na zatrudnieniu – dodaje Iwona Radej, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
Z usług Ochotniczych Hufców Pracy mogą korzystać osoby niepełnoletnie, potrzebna jest tylko zgoda rodzica. Warto mieć książeczkę sanepidu, gdyż jest ona niezbędna do pracy na przykład w gastronomi.
(aol/bsc)


























![Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
