Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje z książką. „Wszystkie sposoby, żeby coś przeczytać są mile widziane”

W wakacyjny czas urlopów, relaksu i wyjazdów nie powinno zabraknąć książek. Pod egidą ministra kultury Piotra Glińskiego trwa Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Do wakacji z książką zachęca Rafał Wiśniewski – dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Zachęcamy aby znaleźć coś dla siebie: literatura piękna, obyczajowa, może dobry kryminał, komiks, czy audiobook kiedy podróżujemy razem z pociechami samochodem i nie wiemy przykuć ich uwagę. Wszystkie sposoby, żeby coś przeczytać i zapoznać się z nowościami wydawniczymi są mile widziane. Pamiętajmy o tym, że każdy czas jest dobry, ale wyjątkowo te wakacje spędźmy z książką.

00:00 / 00:00

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. to też dotacje dla szkół, przedszkoli i bibliotek. W województwie warmińsko-mazurskim wsparcie otrzymało 190 placówek wychowania przedszkolnego, szkół i bibliotek pedagogicznych na kwotę ponad milion złotych.

 

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, literatura, audiobook
Jacek Braciak gra Kościuszkę. Kiedy premiera „Kosa”?

Producenci nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”,  „Żeby nie było śladów”, „Ostatniej Rodziny”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”oraz „Patersona”   przedstawiają spektakularną, międzynarodową superprodukcję, przenoszącą widza w czasy Tadeusza...

Zamknij
RadioOlsztynTV