Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje z bonem turystycznym. Ilu mieszkańców regionu skorzystało ze wsparcia?

Od sierpnia  ubiegłego roku rodzice za wypoczynek z dzieckiem mogą płacić bonem turystycznym. W całym kraju z takiej formy dofinansowania może skorzystać ponad 4 miliony osób. Do tej pory aktywowano prawie 2,5 miliona bonów.

Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje, ale również przez cały rok. Dotychczas najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim – ponad 645 tysięcy i w śląskim – 476 tysięcy.

Na Warmii i Mazurach uprawnionych do skorzystania z tej formy płatności jest ponad 150 tysięcy osób, z czego aktywowano dotychczas 81,5 tysiąca, a całkowicie wykorzystano ponad 24,5 tysiąca – mówi Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 złotych. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, wakacje, ZUS, bon turystyczny
Książka na wakacje

W czasie ostatniej "Dziecinady" nasze studio odwiedziła Mira Linga-Cielecka - bibliotekarka z Fili nr 12 Miejskiej biblioteki Publicznej w Olsztynie, która polecała naszym słuchaczom wyjątkowe książki....

Zamknij
RadioOlsztynTV