Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wakacje w Polsce. Aktywowano ponad 142 tysiące Bonów Turystycznych

Na platformie PUE ZUS aktywowano ponad 142 tys. bonów o wartości ponad 122 mln zł – poinformował na Twitterze Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonami turystycznymi zapłacono już ponad 2,2 tys. razy.

Od soboty 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Przysługuje na każde dziecko i ma wartość 500 zł, w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami to tysiąc złotych.

Bonami można płacić u 8111 podmiotów turystycznych. Ich listę można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez platformę PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon mogą aktywować rodzice dzieci do 18 lat. Wystarczy, że po wejściu na PUE uzupełnią dane kontaktowe. Następnie aktywują bon i otrzymają kod, za pomocą którego będą mogli płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej. Na stronie ZUS dostępny jest film pokazujący, jak założyć profil na PUE.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

Aby uzyskać informacje o bonie, można skorzystać z całodobowej infolinii pod nr tel. 22-11-22-111. Pytania można też przesyłać na adres e-mail: bon@zus.pl.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, polska organizacja turystyczna
ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV