Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wadliwe pytania na egzaminie na prawo jazdy. Ministerstwo interweniuje

W systemach Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w całej Polsce pojawiło się 9 wadliwych pytań – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Zostały one wprowadzone wśród 41 nowych pytań do części teoretycznej egzaminów na prawo jazdy. Błędne pytania zostały natychmiast wycofane.

Pytania, które zostały przez Ministerstwo Infrastruktury wycofane, mogły funkcjonować na egzaminach tylko 24 stycznia

– powiedział Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący olsztyńskiego WORD-u.

00:00 / 00:00

Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami, osoba egzaminowana, która wylosowała wadliwe pytanie na egzaminie, a odpowiedź na nie miała bezpośredni wpływ na wynik części teoretycznej egzaminu, może złożyć skargę wraz z uzasadnieniem do dyrektora właściwego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Do olsztyńskiej placówki żadna skarga nie wpłynęła. Prawdopodobieństwo, że jedno z 9 wadliwych pytań zostało wylosowane spośród ponad 3 tysięcy pytań do egzaminacyjnych 32 pytań, jest bardzo niewielkie. Prawdopodobieństwo, że to wadliwe pytanie zadecydowało o niezaliczeniu egzaminu teoretycznego, jest jeszcze mniejsze.

00:00 / 00:00

Minister infrastruktury zlecił kontrolę w Departamencie Transportu Drogowego w resorcie, aby wyjaśnić przyczynę błędnych pytań.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin na prawo jazdy, ministerstwo infrastruktury, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie
Olsztyński WORD wstrzymuje egzaminy na prawo jazdy. Potwierdzono zakażenie u pracownika

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie poinformował o zamknięciu biura obsługi interesantów oraz czasowym wstrzymaniu egzaminów dla kandydatów na kierowców, przynajmniej do końca października. W komunikacie...

Zamknij
RadioOlsztynTV