Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Żurawcu zostaną zamontowane bariery energochłonne. Dwa miesiące temu zginęła tam druhna OSP


Będzie bezpieczniej na drodze powiatowej w Żurawcu w gminie Markusy. Na prawie 300 metrowym odcinku zostaną zamontowane bariery energochłonne.

Bariery powstaną w miejscu, gdzie w połowie stycznia doszło do tragicznego wypadku. Samochód zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego kanału melioracyjnego. Podczas wypadku zginęła 22-letnia kobieta – druhna OSP Markusy.

Powiat elbląski dostał zielone światło na przeprowadzenie tej inwestycji od Wód Polskich. Było to konieczne, ponieważ teren, na którym bariery zostaną zamontowane należy właśnie do tej instytucji. Obecnie trwają prace projektowe i kosztorysowe.

Kanały melioracyjne, które znajdują się przy drogach na Żuławach są bardzo szerokie i głębokie. Dlatego władze powiatu wraz z policją oraz strażą pożarną przygotują listę najbardziej niebezpiecznych miejsc na Żuławach, właśnie w pobliżu takich rowów. Wszystko po to, by również zabezpieczyć te newralgiczne odcinki.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Żurawiec, ofiara śmiertelna, gmina Markusy
Jedna osoba nie żyje po zderzeniu auta osobowego z wozem strażackim

Na trasie Olsztyn-Olsztynek w pobliżu miejscowości Stawiguda doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Zginęła kobieta, która wjechała osobowym chevroletem w tył wozu strażackiego. W Stawigudzie auto osobowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV