Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W żółwim tempie po Olsztynie

widok na Al. Piłsudskiego w Olsztynie, fot. Wikipedia

Aleja Piłsudskiego, czyli główna arteria w centrum Olsztyna, ma mieć zaledwie po jednym pasie w każdą stronę. Dwa pasy z obecnej drogi mają być przeznaczone pod tory tramwajowe.

Będą się nimi poruszać także autobusy komunikacji miejskiej, a na części – również rowery. Miasto chce też wprowadzić na Piłsudskiego ograniczenie prędkości do 30 km/h.

To rozwiązanie spotkało się z ostrą reakcją radnych podczas dzisiejszej sesji. Mówi Robert Szewczyk z Platformy Obywatelskiej:

00:00 / 00:00

A to dlatego, że inwestycja będzie sfinansowana przez Unię Europejską i nie można w niej nic zmieniać przez wspomniane 5 lat.

Suchej nitki na projekcie nie zostawił Grzegorz Smoliński z PiS-u:

00:00 / 00:00

Prezydent Piotr Grzymowicz broni jednak propozycji ratusza:

00:00 / 00:00

Zmiany planowane są również w organizacji ruchu wokół Ratusza. Ulica Pieniężnego byłaby dwukierunkowa, a przy centrum handlowym – wbrew wcześniejszym planom – nie będzie przejścia podziemnego. (M.Świniarski/as)

Relacja Macieja Świniarskiego:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, aleja
Do sierpnia w Olsztynie powstanie zajezdnia tramwajowa

88 milionów złotych będzie kosztowała nowa zajezdnia tramwajowa w Olsztynie. Zajezdnia ma być wybudowana przy kompleksie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na ulicy Kołobrzeskiej. W ratuszu podpisano już...

Zamknij
RadioOlsztynTV