Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wieku 59 lat zmarła poetka i pisarka Mariola Platte

Mariola Platte zmarła w wieku 59 lat. Fot. B. Wawrzynkiewicz

Nie żyje Mariola Platte – znana pisarka, poetka, eseistka, felietonistka i autorka tekstów piosenek, od lat związana z Warmią i Mazurami.

Mariola Platte była autorką wielu tekstów znanej olsztyńskiej grupy Czerwony Tulipan.

– Mariola napisała jeden z największych przebojów grupy pt. „Jedyne co mam to złudzenia” – przypomina członkini zespołu Krystyna Świątecka.

00:00 / 00:00

Mariola Platte jest autorką poezji, opowiadań, esejów, reportaży i felietonów. W 1989 roku jej program poetycki Nas-troje, Nie-pokoje zdobył nagrodę Targów Estradowych w Łodzi. W 2002 roku została uhonorowana odznaką Zasłużony Działacz Kultury, rok później została laureatką Złotej Dziesiątki Kobiety Sukcesu. Pracowała w wielu zespołach redakcyjnych. Współpracowała także z Radiem Olsztyn, na naszej antenie można było słuchać jej felietonów.

Mariola Platte organizowała wiele warsztatów m.in. malowania na jedwabiu

Od 1981 roku Mariola Platte mieszkała we wsi Gierzwałd, w gminie Grunwald, gdzie prowadziła gospodarstwo agroturystyczne „Plattówka”.

 

(gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Pisz: 34-latek zginął od ciosu nożem

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 34-latka z Pisza, którego ktoś zabił nożem. Było to we wtorek późnym wieczorem na ulicy Wojska Polskiego. Na razie zatrzymano trzech mężczyzn....

Zamknij
RadioOlsztynTV