Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podsumowano realizowane inwestycje drogowe na Warmii i Mazurch

Trwa budowa drogi ekspresowej 51 z Olsztyna do Olsztynka. Fot. Ł. Sadlak

Ponad 108 kilometrów dróg szybkiego ruchu w przebudowie, z czego prawie 84 kilometry zaplanowane do oddania jeszcze w tym roku. Stan zaawansowania inwestycji drogowych na Warmii i Mazurach podsumowano w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Jedną z planowanych na ten rok budów udało się zakończyć kilka miesięcy przed terminem, w grudniu minionego roku. Chodzi o odcinek trasy S7 z Miłomłyna do Olsztynka.

Zaawansowanie prac na innych trasach jest różne, ale jak zapewnia dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Mirosław Nicewicz – nie powinno być problemów z oddaniem ich do końca roku.

00:00 / 00:00

Jeszcze przed wakacjami uruchomiony ma być odcinek trasy S7 Nidzica-Napierki, w wakacje drogowcy oddadzą do użytku także na S7 odcinek drogi Ostróda Południowa-Rychnowo, a wczesną jesienią jej dalszy ciąg do Olsztynka. Do końca roku bez przeszkód powinna zakończyć się też przebudowa węzła ostródzkiego w ciągu drogi krajowej nr 16 i odcinka Olsztyn Południe-Olsztynek na trasie S51.

(K.Grabowska/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Nicewicz, budowa drogi
Ruszyła budowa drogi, którą połączy Olsztyn z obwodnicą

Rozpoczęła się budowa nowej ulicy Pstrowskiego, która połączy Olsztyn z obwodnicą. W nocy zamknięty został w związku z tym skrót łączący Pstrowskiego z Krasickiego - tzw....

Zamknij
RadioOlsztynTV