Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ten weekend drogowcy wprowadzą drogową rewolucję w centrum Olsztyna! Powstaną dodatkowe ronda, a jedno zmieni się w turbinowe

Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie przekształcone zostanie w rondo turbinowe

W związku z przebudową ulicy Pieniężnego w ten weekend w Olsztynie zmienia się organizacja ruchu.

Prace na ulicy Pieniężnego mają się rozpocząć w trzeciej dekadzie kwietnia. Budowa nowego mostu nad Łyną oraz przebudowa Pieniężnego to niezwykle ważna dla stolicy Warmii i Mazur inwestycja. W ten weekend drogowcy wprowadzą drogową rewolucję w centrum Olsztyna. Powstaną między innymi dwa ronda w pobliżu ulicy Emilii Plater.

Sobota 8 kwietnia – powstaną nowe ronda

Pierwsze rondo pojawi się na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Emilii Plater, a ulica Emilii Plater zostanie otwarta dla ruchu dwukierunkowego. Postanie także rondo na skrzyżowaniu ulic Mikołaja Reja, 22 lipca i Emilii Plater. Dodatkowo wyłączona zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej z Głowackiego.

Skrzyżowania, na których powstaną nowe ronda. Fot. Google Maps

 

Niedziela 9 kwietnia – wprowadzenie rodna turbinowego

Na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej u zbiegu ulic: Schumana, Bałtyckiej, Artyleryjskiej i Grunwaldzkiej utworzone zostanie rondo turbinowe. Oznacza to, że poruszające się po rondzie pojazdy kierowane są do odpowiedniego wylotu ronda. Ustąpienie pierwszeństwa następuje tylko przy wjeździe na rondo. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko kolizji. Zmiany oznakowania i organizacji ruchu będą wykonywane nocą.

Koncepcja organizacji ruchu na rondzie im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Fot. ZDZiT

Drogowcy apelują do kierowców o bardzo uważną jazdę i zwracanie uwagi na znaki.

 

(bwchromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowcy, rondo, ulice, drogowcy, zmiany, organizacja ruchu
Jan Paweł II będzie nowym patronem ronda w centrum miasta

Św. Jan Paweł II wygrał z rotmistrzem Witoldem Pileckim. Radni miejscy w Giżycku zdecydowali, że rondo w centrum miasta będzie nosiło imię Papieża Polaka. Radni uznali,...

Zamknij
RadioOlsztynTV