Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ten weekend będzie można bezpłatnie sprawdzić światła. Rusza akcja Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo

Fot. Policja

Rozpoczyna się piąta edycja akcji Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo. Kierowcy będą mogli na wybranych stajach diagnostycznych bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Akcję prowadzi Instytut Transportu Samochodowego wraz z policją i Inspekcją Transportu Samochodowego. Jak mówi dyrektor ITS-u Marcin Ślęzak, złe ustawienie świateł zmniejsza bezpieczeństwo na drodze.

Z badań ITS wynika, że tylko kilka procent pojazdów poruszających się po polskich drogach, ma właściwie ustawione światła. Problem ten szczególnie nabiera znaczenia w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogarszają się warunki pogodowe i wcześniej zapada zmrok. Nieprawidłowe oświetlenie pojazdu powoduje wzrost prawdopodobieństwa wypadku drogowego, w szczególności z pieszymi.

Dni otwarte na stacjach odbędą się w najbliższą sobotę (24 października) i 21 listopada.

Wykaz stacji, które biorą udział w akcji, znajduje się na stronach internetowych Instytutu Transportu Samochodowego oraz policji.

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ITS, stacja diagnostyczna, Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo
Dziś warto podjechać na stację diagnostyczną. Trwa akcja „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”

Kierowcy, którzy mają wątpliwości, czy światła w ich samochodach są dobrze ustawione, mają okazję bezpłatnie to skorygować. Dziś od rana będzie prowadzona akcja "Twoje Światła -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV