Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalu w Kętrzynie brakuje lekarzy specjalistów

Budynek szpitala w Kętrzynie. Fot. A. Piedziewicz

Szpital w Kętrzynie wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych.

Leczeni są tylko ci, którzy już przebywają na oddziale, w tej chwili jest to 26 osób. Ci, którzy chcieliby zgłosić się na oddział chorób wewnętrznych, odsyłani są do innych szpitali. To efekt problemów z obsadą kadrową. Pracuje tam tylko dwóch lekarzy specjalistów, z których jeden ma umowę tylko do połowy kwietnia oraz jeden lekarz-stażysta. Aby problemów nie było, trzeba znaleźć jeszcze dwóch lekarzy specjalistów.

Posłuchaj raportu Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Pełniący od miesiąca obowiązki dyrektora szpitala Marek Trawiński informuje, że ma z tym duży problem. Próbował m.in. rozmawiać z tymi, którzy już kiedyś pracowali w Kętrzynie, ale nie udało mu się namówić ich do powrotu. Pełniący obowiązki dyrektora kętrzyńskiego szpitala przyznaje, że problemy z kadrą są też na chirurgii i oddziale dziecięcym, ale te oddziały nie wstrzymały przyjęć, pracują normalnie.

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn
W Kętrzynie powstało Powiatowe Forum Gospodarcze

Forum tworzy szesnastu przedstawicieli lokalnego biznesu. Organizacja ma być ciałem doradczym lokalnych samorządowców. Powiatowe Forum Gospodarcze funkcjonuje przy staroście kętrzyńskim, a przewodniczącym organizacji został Antoni Górski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV