Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Światowym Dniu Książki do Olsztyna zawitał Book Truck, czyli biblioteka na kółkach

Z okazji Światowego Dnia Książki do olsztyńskich czytelników spędzających czas w Parku Centralnym, przyjechał Book Truck, czyli biblioteka na kółkach.

W książkowym menu była gastronomia literacka najwyższej próby: dania gorące niczym hiszpański romans i zimne, jak skandynawski kryminał, z dodatkiem pełnokrwistych bohaterów, polane esencjonalnym sosem gęstej fabuły i filozoficznej głębi, przyprawione szczyptą wartkiej akcji i inteligentnego humoru, z domieszką językowych perełek.

Każdy, kto odwiedzi literacką ciężarówkę miał szansę za darmo zapisać się do biblioteki, wypożyczyć dobrą książkę i odpocząć przy lekturze w pięknych okolicznościach przyrody. Biblioteka zapewniła wygodne leżaki i koce. Można było także wymienić się książkami, a dla dzieci przygotowano konkursy, niespodzianki, gry i zabawy.

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Coroczne święto wszystkich wydawców, pisarzy i czytelników zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku. W tym dniu w wielu krajach – również w Polsce – odbywają się liczne wydarzenia promujące czytelnictwo. Jak mówi prezes fundacji Zaczytani.org Agnieszka Pawlak czytanie uwrażliwia człowieka. – Czytając książki możemy przeżyć kilka żyć w jednym, możemy nauczyć się emocji – tłumaczy. Książka może być świetną odskocznią od codziennego zgiełku i otaczających nas technologii. Lektury poszerzają naszą wyobraźnię i wiedzę.
e Światowym Dniem Książki związane jest również nadawanie od 2001 roku przez UNESCO, tytułu Światowej Stolicy Książki miastu, które przygotuje najlepszy program promujący czytelnictwo. Przez ostatni rok taki tytuł nosił Wrocław. Nową Światową Stolicą Książki od dzisiaj (23 kwietnia) przez rok będzie miasto Konakry – stolica Gwinei.

 

(WChromy/IAR/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, Olsztyn, biblioteka, książki, czytelnictwo, Park Centralny, Book Truck
Śmiertelny wypadek na torach w Olsztynie. Nie żyje 22-latek

W sobotę późnym wieczorem pociąg osobowy relacji Szczecin-Olsztyn potrącił 22-latka. W wyniku odniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł. Wypadek wydarzył się na przejeździe kolejowym na olsztyńskim osiedlu...

Zamknij
RadioOlsztynTV