Aplikacja mobilna, Iława, Region, Regiony
W Suszu powstaje pierwsze kolumbarium
Na cmentarzu komunalnym w Suszu powstaje pierwsze kolumbarium. – To nasza odpowiedź na sygnały mieszkańców, ale nie tylko – podkreślił burmistrz Marcin Mądry.
Przede wszystkim chodzi o dostosowanie się do zmieniających się oczekiwań mieszkańców w zakresie pochówków bliskich. Co równie istotne, to także odpowiedź na ograniczoną przestrzeń cmentarza. Kolumbarium powstaje na tzw. starym cmentarzu komunalnym w Suszu i docelowo będzie składało się z pięciu modułów. W każdym z nich znajdą się 32 nisze, a w każdej z nich zmieszczą się dwie urny
– dodał burmistrz.
Dwa pierwsze moduły mają zostać zrealizowane do końca kwietnia. Koszt budowy całego kolumbarium wyniesie 350 tysięcy złotych, a środki w całości pochodzą z budżetu gminy.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska




























