Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia Energa Olsztyn zdobywcą wojewódzkiego Pucharu Polski

Fot. K. Piasecka

Szczypiorniści Warmii Energa zdobyli wojewódzki Puchar Polski. W derbach Olsztyna pokonali 1-ligowy Szczypiorniak 30:27.

Bez niespodzianki zakończył się finał wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarzy ręcznych. Warmia Energa, występująca w Lidze Centralnej, pokonała w derbach Olsztyna grającego szczebel niżej Szczypiorniaka. Przypomnijmy, że w tym tygodniu w Warmii zmienił się trener – Jarosława Knopika – tymczasowo zastąpił Marcin Malewski.

Wiedziałem, że ten mecz będzie w taki sposób wyglądał. Może nie spodziewałem się, że Szczypiorniak aż taki opór postawi, ale zagrali dobre zawody. Przez 60 minut swoją piłkę ręczną. My popełniliśmy parę błędów. W każdym razie cieszymy się z tego, że zdobyliśmy ten wojewódzki puchar i jest moje pierwsze zwycięstwo jako grającego trenera.

00:00 / 00:00

Kapitan Warmiaków, Mateusz Kopyciński przyznał, że to był zacięty mecz

Było gorąco, ale my graliśmy do końca. Wierzyliśmy, że uda się nam to wygrać. Trzeba oddać Szczypiorniakowi, że grał bardzo dobrze. Nie oddał nam punktów bez walki. Myślę, że było to dobre widowisko.

00:00 / 00:00

A co o meczu powiedział Radosław Dzieniszewski, lider Szczypiorniaka?

Jestem dumny, bo na tle bardziej doświadczonej i zróżnicowanej drużyny pokazaliśmy niezły poziom. To był festiwal piłki ręcznej w wykonaniu Warmii i Szczypiorniaka, w którym są sami olsztyńscy zawodnicy – w większości bardzo młodzi. To, co pokazali, napawa dumą, bo rodzi się coś fajnego.

00:00 / 00:00

– Mecz był na styku, jednak wygrał lepszy – mówił trener Szczypiorniaka, Konstanty Targoński.

Cieszę się, że stworzyliśmy taki mecz. Dobrze dla kibiców. My w tym meczu nic nie musieliśmy – chłopcy to wiedzieli – natomiast walczyli do końca. Cieszę się, że są takie dwa zespoły w Olsztynie, które mogą zagrać w derbach.

00:00 / 00:00

Teraz Warmia zagra na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczypiorniak, Puchar Polski, finał
Doskonały mecz Warmiaków ze Śląskiem

Jak z nut zagrali dziś we Wrocławiu szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn. Pokonali Śląsk 41:31. Wszystko funkcjonowało idealnie - przyznaje trener Warmii - Jarosław Knopik. Jarosław Knopik...

Zamknij
RadioOlsztynTV