Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W sobotę startują Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. „Jest to etap przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Europy”

fot. Kacper Kirklewski

Plażowa odmiana piłki ręcznej ponownie zawita do Starych Jabłonek. Tym razem nie będą to zawody rangi europejskiej czy światowej. W sobotę o 10 rusza finałowy turniej Mistrzostw Polski.

Przygotowujemy się do przyszłorocznego wielkiego widowiska – mówi organizator turnieju – Tomasz Dowgiałło:

Ten turniej jest etapem przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się za rok. Najlepsze kadry ze Starego Kontynentu przyjadą do Starych Jabłonek. Chcemy zarówno promować tę dyscyplinę oraz pokazać, jak fajny to jest sport. Tegoroczne Mistrzostwa Polski traktuję jako pewien etap, poziom może być niższy niż kiedy odbywały się tutaj klubowe Mistrzostwa Europy. Przypomnijmy jednak, że mamy bardzo dobre kluby, jeśli chodzi o panów. Liczą się w Europie. Z Kazania przylatują także nasze kadrowiczki, które wywalczyły szóste miejsce na świecie. Warto wybrać się na plażę.

00:00 / 00:00

Zobacz terminarz turnieju

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mistrzostwa Polski
W Mrągowie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Na starcie m.in Maja Włoszczowska

Mrągowo gotowe na wielkie kolarskie emocje. Dziś na Górze Czterech Wiatrów startują trzydniowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Na Warmii i Mazurach odbywają się po raz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV