Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie wolnych jest 460 łóżek covidowych i 47 respiratorów. Służby wojewody publikują najświeższe dane

Fot. Adobe Stock

W szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego wolnych jest obecnie 460 łóżek i 47 respiratorów dla pacjentów chorych na COVID-19 – podały służby prasowe wojewody.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że w regionie przygotowane są ogółem 1072 łóżka covidowe, z czego 612 jest obecnie zajętych przez pacjentów. Ponadto w szpitalach na Warmii i Mazurach jest 99 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Obecnie zajęte są 52.

Od piątku liczba wszystkich łóżek covidowych w województwie wzrosła o 56 sztuk, a liczba respiratorów nie zmieniła się.

W województwie warmińsko-mazurskim przybyło dziś kolejnych 694 zakażeń koronawirusem. Najwięcej w powiecie ostródzkim (102 przypadki) i Olsztynie (98) oraz w powiatach: nowomiejskim (66) i ełckim (62).

Jak podały służby wojewody, minionej doby z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarły trzy osoby, w wieku od 73 do 87 lat. Od początku epidemii w regionie potwierdzono zakażenie u 14 tysięcy 600 osób, z których ponad 5 tysięcy już wyzdrowiało, a 181 chorych zmarło.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, respirator, łóżko szpitalne
Trwa nabór do pracy w szpitalach polowych. Zgłaszają się m.in. ratownicy medyczni

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie zamieściła w mediach społecznościowych apel do osób chętnych do pracy na oddziałach covidowych. Poszukiwani lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie medyczni i wolontariusze....

Zamknij
RadioOlsztynTV