W regionie powstał drugi punkt szczepień drive-thru
W Giżycku otwarto punkt szczepień drive-thru. To drugie takie miejsce w województwie warmińsko-mazurskim, po Ełku, gdzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wysiadania z samochodu.
Punkt mieści się przy ul. Gimnazjalnej i można się w nim zaszczepić jednodawkową szczepionką. Do punktu mogą przyjść wszyscy i zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Mogą to być mieszkańcy Giżycka, turyści, a nawet obcokrajowcy. Pan Kamil przyjechał specjalnie na szczepienie z Bartoszyc.
W województwie warmińsko-mazurskim działa w tej chwili 25 punktów szczepień powszechnych, 215 punktów szczepień populacyjnych oraz 14 punktów mobilnych. Działają również 2 punkty szczepień drive-thru – otwarty dzisiaj w Giżycku oraz działający już od 12 maja w Ełku.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska



























