Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W pożarze domu pod Szczytnem zginął mężczyzna

Fot. Ł. Sadlak

We wsi Jęcznik w powiecie szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w poniedziałek po południu do pożaru na poddaszu domu-bliźniaka. W pożarze zginął mężczyzna, miał 66 lat.

Oficer prasowy straży pożarnej w Szczytnie st. kpt. Łukasz Wróblewski poinformował, że do pożaru doszło w niewielkim, około 25-metrowym pomieszczeniu na piętrze domu typu bliźniak.

Prawdopodobnie z pieca kaflowego, którym ogrzewane było pomieszczenie, wypadła część spaleniska, a od niej zajęły się inne rzeczy. Tak sądzimy, bo w piecu były otwarte drzwiczki. To jest absolutnie nasza hipoteza, przyczyny pożaru będzie wyjaśniało śledztwo, za chwilkę na miejsce ma dojechać prokurator

– podkreślił Wróblewski.

Gdy strażacy przyjechali na miejsce w pomieszczeniu było bardzo silne zadymienie. W środku był nieprzytomny mężczyzna. Strażacy wynieśli go na zewnątrz.

Część strażaków udzielała mu pomocy, część gasiła w sumie niewielki pożar. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Oficer prasowy szczycieńskich strażaków dodał, że dym z niewielkiego pożaru nie miał się gdzie wydostawać, ponieważ okna i drzwi były szczelnie zamknięte.

Żona zmarłego w pożarze mężczyzny w czasie akcji strażaków przebywała w pracy, sąsiedzi także przebywali poza domem.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, dom
Pożar domu w Nagladach. Zginęła jedna osoba

Tragedia w Nagladach niedaleko Gietrzwałdu. W pożarze zginęła jedna osoba. Ogień wybuchł w nocą, w parterowym budynku z użytkowym poddaszem.  Samodzielnie ewakuowało się 5 osób. Strażacy...

Zamknij
RadioOlsztynTV