Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W poszukiwaniu symbiozy

Fot. D. Grzymska

W czasie pierwszej w tym roku audycji „Cztery Łapy” zajęliśmy się projektem „Symbiosis”.

Jego pełna nazwa to: „Symbiosis – ochrona ex-situ gatunków zagrożonych i edukacja ekologiczna w działalności polskich ośrodków rehabilitacji zwierząt – wzmocnienie potencjału sieci ośrodków na Warmii i Mazurach”. Jednym z celów tego projektu była realizacja filmu, który pod koniec minionego roku został zaprezentowany w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Możemy go oglądać także w sieci. W audycji rozmawialiśmy o filmie, ale także przypomnieliśmy, w jaki sposób możemy pomóc dzikim zwierzętom na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Naszym gościem był Ewa Rumińska – prezes Fundacji „Albatros”.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Hermionka

Dziś polecamy Wam do adopcji dwie kotki. Hermionka i Karolcia zostały uratowane z działek i są pod opieką olsztyńskiej grupy wolontariuszy „Olsztyńskie koty zaciszaki”. Mają około trzech miesięcy. Są zdrowe, odrobaczone i zaszczepione. Są ze sobą mocno związane, więc opiekunki szukają im wspólnego domu, ewentualnie dwóch domów, ale z kocimi mieszkańcami. Są bardzo energiczne, wesołe, żywiołowe, świetnie się uzupełniają. Opiekunki szukają wyłącznie domu niewychodzącego. Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt Aneta: 607-641-833 lub Kamila: 791-697-116.

Karolcia

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
W regionie zaginęły trzy osoby. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Policjanci poszukują 68-letniego Jerzego Śliwczyńskiego, który w sobotę wyszedł z domu i do dziś nie wrócił. Wciąż trwają także poszukiwania Marii Kułakowskiej z Dobrego Miasta. Zaginął...

Zamknij
RadioOlsztynTV