Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ponad 200 szkołach na Warmii i Mazurach nie będzie dziś lekcji, bo nauczyciele strajkują przeciwko reformie oświaty

O tym, gdzie odbędzie się protest pedagodzy decydowali w referendum szkolnym, które przeprowadzono w lutym. Do strajku przystąpią te placówki, w których za taką formą sprzeciwu opowiedziało się ponad 50 procent kadry.

Z zapowiedzi związkowców wynika że w akcji może wziąć udział około 200 placówek z około 2500 znajdujących się w regionie. Na Warmii i Mazurach najwięcej szkół będzie protestować w Elblągu. Do protestu przystąpią tam nauczyciele 22 z 44 placówek. W Ełku strajk odbędzie się w 15 z 45 szkół. W Olsztynie w 11 z 56 szkół.

Jak poinformowało Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty strajk jest legalny dlatego wobec protestujących nie będą wyciągane żadne konsekwencje.

Strajk ma trwać od godziny 7.30 do 15.30. Strajkujący nauczyciele zajmą wyznaczone przez dyrekcję pomieszczenie. Uczniowie zamiast lekcji będą mieć zapewnione zajęcia opiekuńcze. Zgodnie z prawem rodzice uczniów do 8 roku życia mogą wziąć wolne w pracy. Wystarczy pisemne usprawiedliwienie, które pracodawca ma obowiązek przyjąć.

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, strajk, kuratorium, szkoły, kurator, nauczyciele, reforma oświaty
Samorządy mają tylko 2 dni na przyjęcie uchwał zatwierdzających nową siatkę szkół

Nowa siatka szkół ma być dostosowana do reformy oświaty likwidującej gimnazja. Jak poinformowało kuratorium oświaty w Olsztynie do tej pory wpłynęło 135 tak zwanych uchwał intencyjnych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV