Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W piątek kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem obwodnicy Olsztyna

Fot. A. Piedziewicz

W piątek drogowcy udostępnią kierowcom kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna. To  9-kilometrowy fragment między węzłami Olsztyn-Jaroty i Olsztyn-Wschód.

Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA  powiedział, że odcinek przeszedł pomyślnie odbiory Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Trasa zostanie otwarta w godzinach popołudniowych. Karol Głębocki przypomina jednak, że przekierowanie ruchu na nową drogę ekspresową to skomplikowany proces logistyczny, który może potrwać nawet kilka godzin. – Tu nie wystarczy jedynie ściągnąć określoną barierkę – dodał.

Jedynym brakującym odcinkiem będzie zatem ten między węzłami Olsztyn-Jaroty i Olsztyn-Południe. Tam prace wciąż trwają. Drogowcy nie mogą bowiem ustabilizować osiadania gruntu na krótkim fragmencie trasy.

Najprawdopodobniej skończy się to na dodatkowym wzmocnieniu tego miejsca. Wtedy będzie można wybudować na tym konstrukcję drogi

– mówił Głębocki.

Zgodnie z ustaleniami  ten odcinek ma być oddany do użytku w kwietniu. Wtedy będzie można przejechać całą obwodnicą. Z kolei w czerwcu zostanie otwarty  węzeł  Olsztyn-Pieczewo.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, obwodnica Olsztyna
Dywity chcą obwodnicy

Wójt gminy Dywity zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz władz Olsztyna w sprawie powrotu do wytyczenia trasy północnej obwodnicy. Prawie dziesięć lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV