Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W piątek 13 pocałuj chłopaka w usta…

PAP/Piotr Polak

Co może być gorsze od poniedziałku, a nawet od „blue monday”? Piątek trzynastego – odpowie niejeden pesymista. Grunt to pozytywne nastawienie, nawet w tak „pechowy” dzień… Z drugiej strony, 13 września jest Dniem Całowania Chłopaków w Usta… Szczęściarze!

Jedni szerokim łukiem omijają czarne koty, inni boją się nie tyle nawet poniedziałków, będących zazwyczaj pierwszym dniem pracy po wolnym weekendzie, co piątków. I to nie byle jakich, bowiem tych wypadających trzynastego dnia miesiąca. Można w to wierzyć albo i nie, ale grunt to pozytywne nastawienie!

Scenariusz tego dnia nie musi malować się jednak jak ten w horrorze Marcusa Nispela z 2009 r. pod tytułem „Piątek 13-go”. W filmie tym grupa znajomych wybiera się do domu nad jeziorem Crystal Lake, gdzie podczas weekendu zostają zaatakowani przez psychopatę…

Z kolei Katarzyna Sobczyk w swojej piosence starała się odczarować ten dzień, za co w 1967 r. dostała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Opola na V Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. „Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna. Trzynastego każda droga jest prosta. Trzynastego nie liczy się strat. Trzynastego od morza do Tatr. Trzynastego kapelusze z głów poważnych zrywa wiatr. Trzynastego wszystko zdarzyć się może. Trzynastego świat w różowym kolorze. Trzynastego nie smucą mnie łzy. Trzynastego piękniejsze mam sny. Trzynastego. A ty właśnie trzynastego jesteś zły” – śpiewała.

Co ciekawe, w ten „nieszczęsny” piątek trzynastego września przypada też Dzień Całowania Chłopaków w Usta. „Dziś jest dzień, kiedy panie całują panów. Nie na odwrót! Do tego jeszcze, nie policzek, nie czółko tylko prosto w usteczka. Drogie żony, narzeczone, partnerki. Może Wasi panowie już nie wyglądają jak za młodych lat, ale w głębi duszy to te same chłopaki. Każdemu buzi dzisiaj należy się” – przekonuje internetowy kalendarz świąt nietypowych.

I tak okazji do dania komuś buziaka można wymienić wiele: na dzień dobry czy na dobranoc, przed wyjściem z domu do pracy czy po powrocie z niej, na zgodę albo bez powodu. Jak widać, nawet piątek 13 może mieć pozytywne strony!

Źródło: PAP Life

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kalendarz, piątek, trzynastego
Arcydzieła polskiego malarstwa na kartach szkolnego kalendarza

Obrazy m.in. Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Aleksandra Gierymskiego i Olgi Boznańskiej posłużyły uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie do stworzenia kalendarza. Nasi uczniowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV